مهم‌ترین اشتباهات در بازاریابی اینستاگرامی

حفظ ممبرهای تلگرام
نکات لازم و ضروری برای حفظ ممبرهای تلگرام
ژوئن 23, 2019
کسب درآمد تضمینی از تلگرام
کسب درآمد تضمینی از تلگرام
سپتامبر 5, 2019
نمایش همه
خطرناک‌ترین اشتباهات در بازاریابی اینستاگرامی

خطرناک‌ترین اشتباهات در بازاریابی اینستاگرامی

تا کنون در مطالب گذشته با مفاهیمی جذاب و بسیار مهم برای کسب و کار اینترنتی در شبکه اجتماعی تلگرام (مفهوم ممبر تلگرام، انواع ممبر تلگرام و نکات لازم و ضروری برای حفظ ممبرهای تلگرام) آشنا شدید. امروز تلگرام ممبر مطلبی مهم درباره کسب وکار در شبکه اجتماعی محبوب اینستاگرام تحت عنوان «10 مورد از مهم‌ترین و خطرناک‌ترین اشتباهات در بازاریابی اینستاگرامی» را برای شما کاربران و همراهان گرامی تهیه و تدوین کرده است.

اشتباهات در بازاریابی اینستاگرامی

راز موفقیت در بازاریابی اینستاگرامی علاوه بر شناخت تکنیک‌های کاربردی و توجه به استانداردهای موجود؛ پرهیز از اشتباهات رایج و متداولی است که که شاید در نگاه اول و در ظاهر آسیب‌زا نباشند، اما در روند موفقیت می‌تواند تاثیر بسزایی داشته باشد.

توجه به این اشتباهات و حصول اطمینان از عدم ارتکاب به آن‌ها برای برندها امری ضروری و حیاتی است.

1- تعریف اشتباه مخاطب، ویژگی و نیازهایش

یکی از مهم‌ترین مراحل تدوین برنامه؛ شناخت مخاطب و نیازی‌های اوست. چرا که عوامل مهم دیگری مانند نوع محتوا، تعداد پست‌های روزانه، نوع تعامل و… کاملا به نوع مخاطب و نیازهای او بستگی دارد.

به همین خاطر تعریف اشتباه و نادرست از مخاطب باعث عدم موفقیت در مراحل جذب، نگه داری و تبدیل می‌شود.

2- نگاه یکسان به فیس بوک و اینستاگرام

هر چند که فیس بوک و اینستاگرام هر دو رسانه اجتماعی هستند و محتوای یکسانی را پشتیبانی می‌کنند و اینستاگرام با سویچ کردن بر روی فیس‌بوک به ابزارهای تحلیل مخاطب و… مجهز می‌شود اما باید دانست که مخاطبان رسانه‌های اجتماعی نگاه‌های متفاوتی را این دو رسانه دارند.

اینستاگرام بیشتر فضایی برای فرار از روزمرگی و تفریح است و کمتر به سمت مسائل و محتواهای مهم زندگی حرکت می‌کند از طرف دیگر برای کسب وکارهای b2b زیاد جذابیت خاصی ندارد اما فیس بوک مجرایی برای برقراری ارتباط و تعامل است.

3- داشتن بیوگرافی اشتباه و ناکارامد

مخاطبان اینستاگرام در هنگام ورود به صفحه اینستاگرام یکی از اولین مواردی که با آن روبه رو می‌شوند بیوگرافی صفحه است که تاثیر زیادی بر روی نگاه مخاطب برای دنبال کردن یا نکردن صفحه دارد.

به همین خاطر باید بیوگرافی پیج درست و اثربخش باشد بدین معنی که بیوگرافی مناسب بیوگرافی است که کوتاه، حاوی ارزش پیشنهادی صفحه باشد و با ادبیات جذاب و مناسب نوشته شده باشد

4- بی‌نظمی در پست گذاشتن:

در الگوریتم‌های جدید اینستاگرام استمرار و نظم در پست گذاشتن از شاخص‌ها و پارامترهای مهم محسوب می‌شود و علاوه بر این مخاطبان نسبت به پیج‌هایی که دارای نظم و استمرار حساب شده هستند علاقه بیشتری دارد و بیشتر نسبت به آن‌ها واکنش نشان می‌دهد.

5- نادیده گرفتن کامنت‌های منفی

طبیعتا نسبت به هر محتوایی تعدادی از مخاطبان با کامنت‌های منفی علیه آن محتوا جبهه می‌گیرند لذا نباید انتظار داشت که همه بازخوردها مثبت و مناسب باشند اما باید دانست که کامنت‌های منفی نیاز به مدیریت صحیح و پاسخ دهی مناسب دارند و نباید آن ها را نادیده گرفت یا حذف کرد، چرا که بر روی اعتماد و صداقت ایجاد شده در میان برند و مخاطب تاثیر دارد.

6- هشتگ گذاری نامناسب

از مهم‌ترین روش‌های افزایش مخاطب و تکمیل فرایند جذب استفاده از هشتگ‌های مناسب، مرتبط و کافی است. در واقع می‌بایست برای پست‌های اینستاگرام از هشتگ‌های متنوع استفاده کرد اما توجه کرد که نباید از تعداد مشخصی بالا رفت یا از هشتگ‌هایی با جست‌وجوی پایین استفاده کرد.

هشتگ گذاری نامناسب باعث می‌شود که مرحله جذب با مشکل مواجه شود.

7- عدم استفاده از ابزارهای متعدد

به میزانی که دخالت انسان در مدیریت صفحات اینستاگرام بیشتر شود اشتباه‌ها و کژ رفتاری بیشتر می‌شود و باعث افزایش هزینه‌ها و عدم دست‌یابی به اهداف می شود.

همچنین استفاده از پلتفرم‌های متعدد باعث می‌شود که مدیریت شبکه‌های اجتماعی سخت و مشکل‌تر شود به همین خاطر کیفیت کارها پایین می‌آید.

8- کپشن اشتباه و ضعیف:

کپشن متنی است که زیر پست‌های اینستاگرام و در توصیف عکس، فیلم و محتوای بارگزاری شده قرار می‌گیرد. کپشن نویسی ضعیف، غیر مرتبط و آشفته باعث غیر جذاب کردن محتوا و دلزدگی مخاطب می‌شود. به همین خاطر الزامی است که کپشن‌ها مرتبط، خلاقانه، فاقد اشتباهات نگارشی و نوشتاری باشد و با لحنی مناسب و هدفمند به رشته تحریر در آیند.

9- اکانت پرایوت (private)

باید قبول کرد که اکانت پرایوت متعلق به پیج‌های کاملا شخصی و خصوصی است که نیازی به جذب مخاطب ندارد و صرفا برای ارتباط با نزدیکان است.

برای پیج‌های با محوریت کسب وکار و برندینگ اکانت پرایوت معنای درست و عقلایی ندارد و باید بر روی حالت عمومی باشد. چرا که مخاطب برای دنبال کردن یک پیج در یک زمان بسیار کم این تصمیم را می‌گیرد و پرایوت بودن صفحه این فرصت را از وی می‌گیرد.

از طرف دیگر اکانت پرایوت باعث می‌شود از امکاناتی مانند پروفایل بیزنسی و تحلیل و آنالیز رفتار کاربر و… نشود استفاده کرد.

10- استفاده صرف از اینستاگرام

متخصصین شبکه‌های اجتماعی معتقدند که استفاده صرف از اینستاگرام و بی‌توجهی به سایر پلتفرم‌ها باعث کاهش کارایی و اثر بخشی رسانه‌های اجتماعی می‌شود.

این اشتباهات و اشتباهات متعدد دیگر مانند:

  • نداشتن هدف گذاری منسجم
  • استفاده نامناسب از اینفلوئنسرها
  • تعیین شاخص‌های غیر استاندارد
  • بی‌توجهی به مسائل سئو
  • کیفیت پایین تصاویر نداشتن برنامه‌ریزی
  • تقویم محتوای مناسب
  • و…

باعث کشته شدن برند و نادیده گرفتن توسط مخاطب و در نتیجه شکست شما در بازاریابی اینستاگرامی می‌شود.

لذا عقلایی است از این طیف اشتباهات پرهیز کرد.

منبع:

نوین هاب


پیشنهاد تلگرام ممبر برای شروع و یا نجات از سقوط کسب و کار اینترنتی شما خرید ممبر تلگرام و یا فالوور اینستاگرام است:

خرید ممبر تلگرام
خرید فالوور اینستاگرام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *