مسابقات شبکه‌های اجتماعی و جذب فوق‌العاده مخاطب

ترفند های تلگرام که باید یاد بگیرید
سپتامبر 14, 2019
نمایش همه
مسابقات شبکه‌های اجتماعی

مسابقات شبکه‌های اجتماعی

گروه تخصصی تلگرام ممبر امروز برای شما همراهان گرامی مطلبی کامل درباره برگزاری مسابقات شبکه‌های اجتماعی برای جذب مخاطب تهیه و تدوین کرده است در ادامه این مطلب با ما همراه باشید…

مسابقات شبکه‌های اجتماعی

مسابقات شبکه‌های اجتماعی

دنیای کسب و کارهای اینترنتی امروزه بسیار گسترده شده است و موفقیت در این عرصه نیازمند تلاش زیاد و همچنین استفاده از ترفندهای زیادی می‌باشد (پیشنهاد می‌کنیم مطلب ترفند های تلگرام که باید یاد بگیرید را حتما مطالعه نمایید).

واضح است که تمام این تلاش‌ها برای جذب مخاطب مورد هدف، افزایش ممبر و رونق کسب و کار شما می‌باشد یکی از بهترین راه‌ها برای اینکار که قبلا شرح داده شد « خرید ممبر تلگرام » است، اما اکنون به بررسی یکی دیگر از راه‌های جذب مخاطب می‌پردازیم.

یکی از روش‌هایی که به وفور در شبکه‌های اجتماعی شاهد آن هستیم مسابقات شبکه‌های اجتماعی است.

این مسابقات که سال‌هاست با هدف جذب مخاطب و همچنین تولید محتوای مخاطب محور برگزار می‌شود به قدری فراگیر شده است که حتی گاها باعث کلافگی مخاطبان می‌شود.

اما ممکن است این سوال به ذهن شما برسد که «آیا هنوز این روش کارآمد است؟»

برای پاسخ به این سوال ابتدا چندی از فواید برگزاری مسابقات در ادامه بررسی می‌شود.

فواید برگزاری مسابقه در شبکه‌های اجتماعی برای جذب مخاطب:

  • برندینگ: شما با خلق هشتگ مخصوص مسابقه و درخواست از مخاطب برای پست کردن و منشن کردن شما در پست خود به شبکه‌ی گسترده‌تری از دوستان مخاطبان دست پیدا خواهید کرد.
    انتخاب جوایز از بین محصولات خود راه مناسبی برای تبلیغ و دیده شدن خدمات، محصولات و برند شماست. این گونه مخاطبان به محصولات شما اعتماد بیشتری خواهند کرد.
  • مشارکت: در دنیای اشباع شده‌ی شبکه‌های اجتماعی مخاطبان به دنبال واقعی‌ترین و صمیمی‌ترین برند هستند و تعداد اندکی را نگه‌می‌دارند. مسابقات روش مناسبی برای دعوت آنها به برقراری ارتباط است.
  • محتوای تولیدی کاربران (UGC): در حالی که اکثر زمان ما صرف پیدا کردن و خلق محتوای مناسب می‌شود، با استفاده از محتوای تولیدی توسط مخاطب (که برای شما خلق شده) نه تنها در زمان شما صرف جویی می‌شود بلکه پست‌هایی با تاثیرگذاری بیشتر خواهید داشت.

با این حساب می‌توان گفت بله مسابقات همچنان کارآمد هستند، ولی رقابت در آن نیز افزایش یافته و باید با استراتژی و فکر شده آنها را به راه انداخت.

نکات لازم برای برگزاری مسابقات شبکه‌های اجتماعی:

شناخت مخاطبان مورد هدف شما:

همیشه اولین گام استراتژی در شبکه اجتماعی شناخت مخاطب است. شما باید مخاطب خود را بشناسید و مخاطب نیز باید بداند شما آنان را خطاب قرار می‌دهید.

شناخت کامل نوع مسابقات شبکه‌های اجتماعی و نحوه برگزاری آن:

با شناخت بهتر مخاطب می‌توانید نوع مسابقات خود را انتخاب کنید. برای مثال ویدیو که در سال اخیر بیشتر به آن پرداخته شده راهی خلاقانه را در اختیارتان قرار می‌دهد. ولی کامنت با وجود قدیمی‌تر بودن همچنان برای مخاطبان معمولی که چندان وقتی برای برقراری ارتباط با شما انجام نمی‌دهند مناسب است.

مخاطبان امروز طرفدار برندها می‌شوند و دوست دارند در بخشی از محتوای برند خود شریک شوند، پس دعوت آنها به خلق محتوایی با موضوعیت برند و پست کردن آن رضایت آنها را به خوبی جلب می‌کنید.

همچنین پست کردن رضایت آنها از محصولاتتان راه خوبی برای تبلیغ است زیرا این گونه تصاویر صداقت بیشتری دارد.

جوایز مسابقات:

جوایزی که انتخاب می‌کنید باید به اندازه‌ای باشد که مشارکت و توجه مخاطبان را جلب کند.

جوایز نقدی و کلا‌های دیجیتال همچنان ارزشمند هستند، ولی چیزی که جذابیت بیشتری دارد جوایزی است که تجربه‌ی جدیدی را بوجود آورد.

مثلا بلیت کنسرت یا سفر می‌تواند تحربه‌های جدیدی را در اختیار مخاطب قرار دهد.

در صورت رعایت این نکات و خلاقیت استفاده از مسابقات می‌تواند یکی از بهترین راه جذب مخاطب و سود آوری برای شما باشد. پس همین الان شروع کنید و با برگزاری مسابقات خاص و با ایده‌های ناب می‌توانید در بین تمام رقبا بدرخشید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *